Старші діти

Незабаром ваша сім’я стане більше і у вашої дитини з’явиться братик або сестричка. Старші діти моментально змінюються в поведінці і може почати зароджуватися дитяча ревнощі, яка може бути небезпечна, особливо, для новонародженого малюка. Як підготувати старшу дитину до майбутніх змін і допомогти їй прийняти нового члена сім’ї

Підготовляти старшу дитину до появи братика чи сестрички потрібно заздалегідь, коли мама ще вагітна Чим ретельніше буде підготовка до народження другої та наступних дітей, тим менше буде проблем після появи малюка на світло, хоча стресу і примх не уникнути.


Скажіть про майбутнє поповнення дитині заздалегідь

Краще щоб радісну новину про малюка повідомили батьки, а не інші люди.

Оптимальним часом буде приблизно на третьому місяці вагітності, щоб дитина встигла звикнутися зі змінами у своєму житті і змогла взяти участь в очікуванні нового члена сім’

Постарайтеся поміж справою пояснювати старшому, що буде за народженням брата чи сестри.

Поясніть йому, що новонароджений буде маленьким і безпорадним, тому вимагатиме багато часу. Але незважаючи на те, що ви будете занадто зайняті, ви завжди будете любити його також сильно. животику, а потім народився таким же малюком, покажіть його фотографії.

Не лайте за прояв агресії по відношенню до молодшої дитини

Дозвольте старшій дитині висловити свої почуття, навіть якщо вона говорить «неправильні», на думку, дорослих речі.
про те, що не хоче братика чи сестру, або про те, що не любить малюка. Дайте йому можливість висловитися і покажіть йому, що розумієте його емоції та труднощі. Це дасть йому сили впоратися зі своїми переживаннями.


Коли ваша старша дитина буде впевнена в батьківському коханні і розумінні, тоді вона впорається з ревнощами, прийме той факт, що малюку дістається більше уваги, із задоволенням почне ділитися з ним своїми іграшками і буде з радістю допомагати в турботах про маленьке.
Якщо ви плануєте значні зміни в житті дитини – переїзд в іншу кімнату, відвідування дитячого садка, то зробіть це заздалегідь або відкладіть на пізніший період. Щоб старший не відчув себе ущемленим та обмеженим у правах через «новенький».
Не асоціюйте у свідомості сина чи дочки зміни у житті з появою новонародженого


Покажіть дитині позитивний приклад сімей з великою кількістю дітей

Якщо у вас є знайомі, у яких у сім’ї кілька дітей, то можна сходити до них у гості та показати як весело дітям грати один з одним. Скажіть, що він також гратиме з братом або сестрою, як тільки малюк трохи підросте.

Залучайте дитину до прийняття рішень щодо нового члена сім’ї

Нехай він бере участь в обговоренні вибору імені для малюка, підготовки дитячої кімнати, наприклад вибір ліжечка, аксесуарів і т.д. Тоді він відчуватиме свою причетність до майбутньої події