Важливий аспект діяльності сучасного медичного закладу є наявність добре оснащеної та професійно організованої роботи відділення анестезіології та інтенсивної терапії.
Основним завданням ВА та ІТ є надання цілодобової ургентної допомоги пацієнтам (анестезіологічної, реанімаційної допомоги, проведення інтенсивної терапії, інтенсивного спостереження за вагітними, породіллям, а також хворим гінекологічного профілю). Відділення розраховано на 6 ліжок. У разі виробничої необхідності у ВА та ІТ можуть бути розгорнуті додаткові функціональні ліжка.
ВА та ІТ укомплектовано співробітниками згідно штатного розкладу:
– 12 лікарів( вищу кваліфікаційну категорію мають – 9 )
– Сестри-анестезистки – 11
– Сестри палат інтенсивної терапії – 9
– Молодший медперсонал – 5
В даний час відділення оснащено достатньою кількістю діагностичної і лікувальної апаратури, витратними матеріалами та медикаментами для надання допомоги на достатньому рівні та в повному обсязі згідно з сучасними вимогами. Штучна вентиляція легень здійснюється апаратами ШВЛ останнього покоління з використанням сучасним методик респіраторної підтримки та кращих інгаляційних анестетиків. Контроль за станом пацієнтів під час операції здійснюється за допомогою багатофункціональних моніторів, які дають змогу визначати рівень свідомості, рівень знеболення, серцево-судинний та респіраторний статус. Данні з моніторів доступні візуалізації. Операційні та палати інтенсивної терапії оснащені інфузійними насосами завдяки яким забезпечується стабільне плато концентрації анестетика в крові та відповідно гладкий перебіг та швидкий вихід з анестезії. Також інфузійні насоси активно використовуються в палаті інтенсивної терапії для цілодобового введення медикаментів, що продиктовано сучасними вимогами до введення анестезіолого-реанімаційної допомоги. Для почасового введення достатньої дози утеротонічних препаратів використовуються одноразові системи для гравітаційної інфузії з регулятором швидкості..
До складу відділення входить операційний блок (5 окремих операційних),оснащений необхідним обладнанням, сучасною апаратурою, медикаментами, виробами медичного призначення.
Лікарі анестезіологи володіють сучасними методами знеболювання, які застосовуються в акушерсько-гінекологічній клініці (в / в мононаркозу, комбіновані багатокомпонентні анестезії з ШВЛ, в тому числі з ШВЛ з використанням сучасних інгаляційних анестетиків-севорану, нейроаксіальні анестезії). В компетенції наших лікарів – висококваліфікована післяопераційна реабілітація.
Велика увага надається знеболюванню пологів. Наші лікарі застосовують регіональні методи знеболення( епідуральну або спінальну анестезію),завдяки яким жінка під час пологів залишається в свідомості, активно бере участь у пологах. При цьому забезпечується максимальний комфорт для породіллі та мінімальний вплив на дитину. Для нейроаксіального знеболення використовуються сучасні місцеві анестетики (наропін, бупівокаїн) Під час кесаревого розчину (під регіональною анестезією) жінка має можливість бачити новонароджену дитину з першої минути життя,проводити первинний контакт “шкіра до шкіри”.
При відсутності протипоказань з боку матері та дитини, породіллі після операції знаходяться на сумісному перебуванні з новонародженим, тим самим здійснюється принцип раннього грудного вигодовування. У зв’язку з чим, для комфортного прибуття матері та дитини , післяопераційні палати додатково оснащені всім необхідним для догляду за новонародженим.
Останнім часом набирає обертів та активно втілюється в життя амбулаторна анестезія при інвазивних інструментальних операціях (гістерорезектоскопія). Анестезіологічний посібник дозволяє здійснити діагностичне втручання в стані медикаментозного сну без негативних відчуттів для пацієнта. Використовуються препарати для наркозу ультракороткого терміну дії (пропофол).
Співробітники відділення анестезіології та інтенсивної терапії мають величезний практичний досвід. У нашому розпорядженні – найсучасніше обладнання та новітні лікарські препарати. Все це дозволяє нашим фахівцям проводити операції будь-якої складності на максимально безпечному для пацієнток рівні і пропонувати жінкам найбільш сучасні і безпечні методи знеболювання пологів.
Лікарі ВА та ІТ постійно підвищують свою кваліфікацію шляхом участі у міжнародних конференціях та конгресах:
- Міжнародний Конгрес з гемостазіології, анестезіології та інтенсивної терапії «Black Sea Pearl», курс лекцій №4 СЕЕА «Мать та дитя». ( 2018, 2019р, м. Одеса);
- Конгрес Асоціації акушерських анестезіологів-реаніматологів з міжнародною участю, щорічно (м. Київ);
- Міжнародний Конгрес Асоціації акушерських анестезіологів-реаніматологів (2016,2017,2018р. Москва, Санкт-Петербург).
На підставі роботи з Асоціацією французько-української співпраці в галузі медицини та фармації приймали участь у міжнародних освітніх програмах, проходили стажування у європейських клініках (Париж, Венеція, Стокгольм):
- Постійно являються учасниками навчання в рамках реалізації моделі відпрацювання основних принципів непереривної медичної освіти;
- Приймають участь у вебінарах та онлайн конференціях;
- Продовжують роботу над оформленням локальних протоколів (на підставі зарубіжних гадлайнів) по невідкладним станам, а також приймають участь у систематичних тренінгах по їх втіленню в роботу стаціонару.