12 травня розпочинається Європейський тиждень громадського здоров’я.

Громадське здоров’я — це галузь, спрямована на запобігання захворюванням, промоцію здорового способу життя та збереження безпечного середовища для нинішнього та майбутніх поколінь. Громадське здоров’я складається з широкого спектра напрямів — від імунізації й формування культури здоров’я з дитинства до запобігання епідеміям та зменшення впливу факторів ризику.

З нагоди Європейського тижня громадського здоров’я експерти Центру громадського здоров’я діляться ключовими рекомендаціями, як запобігти хворобам і покращити якість життя.

Здоровий спосіб життя — основа міцного здоров’я

«Профілактика неінфекційних захворювань — це інвестиція у якість життя людини та турбота про майбутнє. Українці мають високий тягар неінфекційних захворювань, серед них: серцево-судинні, онкологічні, діабет. Більшості з них можна запобігти — через зміну способу життя: правильно харчуйтеся, відмовтеся від куріння та алкоголю, більше рухайтесь

Психічне здоров’я — частина загального добробуту

Психічне здоров’я є невіддільною частиною добробуту людини. У сучасних умовах — особливо під час війни — мільйони українців стикаються з викликами, які негативно впливають на психоемоційний стан.

Громадське здоров’я — спільна справа

Піклування про громадське здоров’я — це безперервний процес, що вимагає зусиль як від держави, так і від кожного громадянина. Від щоденних рішень — вакцинуватись, пройти профілактичний огляд, правильно харчуватись, дбати про психічне здоров’я — залежить здоров’я цілих поколінь. Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо сформувати здорове суспільство.