Відділення новонароджених

Відділення новонароджених Харківського міського перинатального центру функціонує з 1984 року у складі 4 пологового будинку, МКПБзНС, ХМПЦ, КНП МПЦ ХМР.

У відділенні працюють 8 лікарів- неонатологів: 4 лікаря висшої кваліфікаційної категорії- Краснова Т.Ю., Федоренко Н.М., Сороколат В.М., Ільїна Т., 3 лікаря – Кузенкова Г.А., Капустник Ю. А., і Токранова А.С. мають другу кваліфікаційну категорію та Салтовська С.О. – лікар- спеціаліст у зв`язку з недостатнім стажем; також у відділенні працюють 43 медичні сестри.

Кожен лікар відділення  володіє усіма  необхідними навичками надання невідкладної та реанімаційної допомоги у пологових залах та операційних, а також знаннями та уміннями щодо ведення новонароджених на сумісному перебуванні, враховуючи усі можливі порушення неонатальної адаптації.

Усі лікарі та медичні сестри відділення удосконалюють свої знання на тематичних та предатестаційних курсах на кафедрі неонатології ХМАПО та кафедрі дитячих інфекційних захворювань ХМАПО.

Щорічно лікарі відділення з метою самонавчання відвідують різні конференції, науково- практичні семінари, конгреси: конгрес «Профилактика Антиейджинг Украина», Вакцинний саміт, Регіональний науково-практичний семінар: «Безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра». Тема: «Сучасна діагностика, лікування та профілактика поширених інфекційних хвороб дитячого віку» ; Науково-практичний семінар: «Уніфікований протокол та  научний консесус по питанням ентерального харчування недоношених новонароджених»;  Міжрегіональний симпозіум: «Актуальні питання дитячої хірургії: Досвід, реалії, погляд у майбутнє»;  Регіональний конгрес: «Людина та ліки»- Україна;  Науково- практична конференція у форматі телемоста: «Сучасні шляхи подолання антибіотикорезистентності в практиці сімейного лікаря та педіатра»;  Конгрес неонатологів Українї з міжнародною участю «Актуальні питання неонатології», м. Київ ; Польско-українска конференція «Актуальні питання неонатології»,  м. Львів; Українсько-Американска науково-практична конференція «Актуальні питання виходжування глубоконедоношених новонароджених», м. Львів; Всеукраїнска науково-практична конференція «Актуальні питання респіраторної патології у дітей», м.Київ.

Відділення розраховано на 80 коєк, усі палати післяпологового відділення перепрофільовані під комфортабельні палати для сумісного перебування матерів та новонароджених. У відділенні новонароджених є палата інтенсивної терапії на 6 ліжок для недоношених; для дітей , що народилися в асфіксії; що перенесли хронічну внутрішньоутробну гіпоксію; що мають дихальні, церебральні та ін. розлади. ПІТ новонароджених обладнана  сучасним обладнанням останнього покоління для надання реанімаційної та постреанімаційної допомоги новонародженим, включаючи 2 апарата неінвазивної ШВЛ, 2 апарата ШВЛ Bear, кардіомонітори останніх моделей, пульсоксіметри. У відділенні новонароджених є окремі приміщення для зберігання вакцин БЦЖ та вакцин проти гепатиту В, молочна кімната для приготування сумішей, санітарні кімнати.

Усі діти, що народились у Міському перинатальному центрі отримують належний догляд та необхідну медичну допомогу завдяки високій кваліфікації працівників відділення новонароджених.