Як вибрати термометр для дитини: види і точність вимірювання

Які бувають градусники і чим відрізняються? Електронний або ртутний? А може інфрачервоний? Який термометр вимірює точніше всього температуру тіла? І який градусник краще купити для дитини при такому достатку на ринку?

Ртутний градусник

Таким термометром ще наші бабусі вимірювали температуру тіла. Тому перше, що спадає на думку при думці про купівлю градусника – купити ртутний термометр. По-перше, він – точний. По-друге, він недорогий. По-третє, він прослужить довго. Звичайно, якщо ви його не розіб’єте. Але для вимірювання температури у маленької дитини він не дуже підходить, так як з ним потрібно сидіти від 4 хвилин. І найголовніший мінус – ртуть. Якщо градусник розіб’ється, то ви отримаєте осколки, які можуть поранити малюка, і кульки з токсичним металом, інформує Ukr.Media.

Електронний термометр

В електронному термометрі є датчики, які вимірюють температуру. Результати виводяться на екран. У багатьох термометрів екран з підсвічуванням, тому зручно міряти температуру тіла вночі. Його плюс в тому, що він нетоксичний, безпечний і його складно зламати. Коштує він дорожче за ртутний. Бюджетний варіант можна купити трохи більше ніж за 100 грн. Електронний градусник добре підходить для вимірювання температури тіла маленьким дітям. Головне дотримуватися інструкцій, інакше градусник буде «брехати», особливо якщо вимірювати температуру тіла під пахвами. Мінус його в тому, що може знадобитися заміна батарейок. Дуже часто це відбувається в найневідповідніший момент.

Інфрачервоний термометр

У цьому термометрі є чутливий елемент, який знімає дані інфрачервоного випромінювання об’єкта і перетворює їх на температурні показники. Він швидко вимірює температуру, буквально кілька секунд. Досить навести градусник на людину і він покаже температуру тіла. Добре підходить для вимірювання температури у немовлят, вередливим дітям, коли малюки зовсім не готові сидіти при високій температурі з термометром під пахвою. Потрібно вимірювати в строго відведених інструкцією місцях. Цей градусник досить дорогий. Його вартість починається від 500 гривень. Може давати похибки на 0,3-0,5 градусів.

Як вибрати термометр?

Ви визначилися, який градусник хочете придбати, де його купити? Ртутний ви знайдете в будь-якій аптеці. Там же можуть продаватися і електронні та інфрачервоні. Якщо ви не хочете йти в аптеку, можете електронний або інфрачервоний знайти в інтернет-магазині спеціалізованої медичної техніки. Почитайте перед покупкою відгуки про градусник і обов’язково прочитайте інструкцію перед використанням, особливо якщо схожих приладів у вас ніколи не було. Адже, як показує практика, «бреше» не термометр, а люди ним неправильно вимірюють температуру тіла.