Партнерські пологи

Партнерські, спільні пологи планують спочатку багато сімейних пар. І це дуже добре, що майбутній батько і мати готуються до народження дитини разом. А це означає, що чоловік повинен знати про пологи не менше, ніж знає про них жінка і, відповідно, готується до майбутньої події за особливою “програмою”.

Першим пунктом в цій програмі або, якщо хочете, пам’ятці для чоловіків, стає моральна підготовка. Більше того, є ряд певних психологічних вимог, яким повинен відповідати чоловік, що вирішив бути присутнім на пологах. До таких вимог відносяться:

  • знання кожного етапу пологів;
  • уміння надати дружині допомогу, підтримку;
  • упевненість у власних силах;
  • спокій, відсутність страху, паніки;
  • готовність у будь-який момент виконати будь-який каприз, прохання, бажання породіллі;
  • уміння налагодити контакт з медперсоналом;
  • готовність перейняти на себе увесь спектр емоцій, які жінка відчуває під час пологів.

Окрім моральної підготовки чоловіків до партнерських пологів є ряд “технічних” умов, які необхідно виконувати неухильно, щоб бути допущеним в пологовий блок.

По-перше, це абсолютне здоров’я майбутнього батька. Чоловік повинен заздалегідь пройти флюорографію, здати аналізи на ВІЛ-інфекцію. Результати обстеження треба надати черговому медичному персоналу пологового відділення.

По-друге, одяг чоловіка, що знаходиться в пологовому відділенні має бути чистим. З будинку слід узяти чисті (можна нові) бавовняні футболку і брюки, а також тапочки.

При дотриманні усіх перерахованих умов чоловік буде допущений в пологове відділення. Проте, є ряд випадків, коли в спільних пологах подружній парі може бути відмовлено. “Форс-мажор” може статися у разі оголошення в пологовому відділенні карантину.

Лікарі наполягають на тому, щоб під час пологів були присутніми тільки ті чоловіки, які дійсно можуть допомогти дружинам і яких не здивують медичні тонкощі майбутнього процесу. Тільки в цьому випадку чоловік не почуватиме себе зайвим. Причому участь може полягати як в простому триманні за руку, витиранні поту з лоба, словах любові і підбадьорення, так і в знеболюючому масажі, підтримці при переймах і потугах. Дуже важливо пам’ятати, що ви з лікарями – одна команда, і поводитися відповідно.

Оскільки необхідні знання не з’являться самі собою, до спільних пологів треба готуватися. Якомога більше дізнайтеся про течію і стадії пологів, щоб ніщо не було для вас несподіванкою. Для цього на сьогодні існує маса можливостей: журнали і книги про вагітність і пологи, інформація з інтернету, відеофільми про пологи і внутрішньоутробний розвиток дитини.

Частіше всього пари проходять увесь шлях пологів разом від початку до кінця. Є варіант, коли майбутній батько є присутнім під час першого періоду пологів (при переймах): робить породіллі масаж, засікає час між сутичками, стежить за її диханням, але не знаходиться в пологовій залі під час потуг, коли проходить другий період пологів (період безпосереднього народження дитини). Обговоріть також, чи буде чоловік присутнім при вагінальних оглядах.

Потрібно зазначити, що пологи – такий захоплюючий процес, що багато батьків, які спочатку хотіли обмежитися присутністю при першому періоді пологів, не виходять і під час другого. Що ж до медичних заходів в третьому періоді пологів (коли народжується послід) і ранньому післяпологовому періоді (коли робиться післяпологовий медичний огляд), то частіше в цей час батько знаходиться поряд з новонародженим малюком і цілком поглинений процедурами, які акушерка робить з малюком.

Ще раз нагадаємо, що рішення про спільні пологи має бути зваженим, бажання – обопільним і обидва батьки мають бути підготовлені до цієї події.