Повернення неякісних ліків в аптеки: як працює новий механізм

Висновок лабораторії стане підставою для покупця звернутися з ним і чеком в аптеку і вимагати компенсації витрачених коштів або заміни препарату на інший.

З цього року в аптеки можна повертати неякісні ліки і отримати витрачені на них гроші, інформує Ukr.Media.

Однак невідповідність ліків доведеться підтвердити лабораторно. Такий аналіз будуть безкоштовно робити фахівці Держлікслужби.

Куплені помилково ліки назад приймати не будуть. Зате аптеки зобов’язані забрати назад неякісні ліки. Тому перше правило покупця – зберігати чек, без якого повернення грошей буде неможливим.

Підставою для перевірки ліків може стати розбіжність номерів сертифікатів на упаковці і самих препаратах,
ознаки фальсифікації ліків або ж побічні дії при прийомі препарату. Що необхідно робити у випадку, коли є сумніви щодо ліків: звернутися в територіальне відділення Держлікслужби, написати заяву і віддати залишки препарату на аналіз, необхідно надати хоча б один блістер таблеток або мінімум п’ять ампул для ін’єкцій. Висновки експертів будуть безкоштовними, а експертиза повинна тривати не довше тижня.

Виробники зараз намагаються захиститися від фальсифікату – наносять елементи, які видно в ультрафіолеті. Тому перевірка на справжність почнеться саме з упаковки. Далі фахівці зроблять лабораторні дослідження медикаменту – змоделюють його реакції при попаданні в організм людини.

Під час дослідження буде зрозуміло, чи не було впливу покупця на препарат – наприклад, якщо він зберігався неналежним чином, це стане зрозуміло і про відшкодування мови не буде. Проте якщо під час первинного контролю з’ясують, що ліки не відповідають вимогам, служба буде вимагати у постачальника лікарський засіб з архіву тієї самої серії, а наступний аналіз буде проводити арбітражна лабораторія. Якщо відхилення знайдуть і в архівному зразку, така серія буде підлягати забороні для продажу.

Висновок лабораторії стане підставою для покупця звернутися з ним і чеком в аптеку і вимагати компенсації витрачених коштів або заміни препарату на інший. Якщо зразок, який надав постачальник, виявиться якісним, а таблетки, на які скаржився покупець, показують відхилення, правоохоронці будуть з’ясовувати, яким чином неякісний препарат потрапив в аптеку. Тоді в результаті збиток несе аптека.