Кабінет патології шейки матки

Кабінет патології шейки матки №3  розташований на другому поверсі адміністративного  корпусу Комунального некомерційного підприємства «Міський перинатальний центр Харківської міської ради».

У кабінеті в режимі двозмінної роботи працюють 2 лікаря акушер-гінеколога І кваліфікаційної категорії зі стажем роботи 17 та 26 років відповідно, які пройшли спеціальну підготовку з питань діагностики та лікування патологічних станів шийки матки та молочної залози, проблем онкогінекології.

У своїй діяльності кабінет керується чинним законодавством України, наказами та організаційно-розпорядницькими документами Міністерства охорони здоров’я України, управлінь охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради, санітарно-епідеміологічної служби, головного лікаря КНП МПЦ ХМР, затвердженими методичними розробками Харківського державного медичного університету та Харківської медичної академії післядипломної освіти з проблем патологічних станів шийки матки та молочної залози, Регіональною програмою “Онкологія”, Статутом  КНП МПЦ ХМР, Положенням про консультативну поліклініку, правилами внутрішнього розпорядку КНП МПЦ ХМР, інструкціями з протипожежної безпеки, охорони праці та техніки безпеки, Положенням про кабінет та  функціонально – посадовими інструкціями медичних працівників кабінету.

         В кабінеті ведеться затверджена наказами та інструкціями Міністерства охорони здоров’я України облікова медична документація, забезпечується облік  діяльності та звітування  про свою діяльність у вставленому чинним законодавством порядку.

Кабінет обладнаний: кольпоскоп МК200 з відео системою, ПК МКС Neo S з монітором Samtron 760 F, крісло гінекологічне, столи інструментальні, інструментарій гінекологічний, кушетка смотрова, твердий інвентар, апарат для високочастотної електрохірургії ЕН57М.

У відповідності з основною задачею лікарі кабінету здійснюють у відповідності чинних нормативів та стандартів:

1. Ранню діагностику патологічних станів шийки матки.

2. Проведення лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання занедбаних форм рака шийки матки та молочної залози.

3. Проведення реабілітаційних заходів у відношенні хворих з диспластичними процесами шийки матки, диспансерний нагляд їх.

4. Організацію та проведення профілактичних оглядів співробітників КНП МПЦ ХМР з обов’язковою кольпоскопією та цитологічним дослідженням.

В кабінеті виконується проста та розширена кольпоскопія на сучасному обладнанні, діагностика та лікування патологічних станів шийки матки методом високочастотної електрохірургії.

Щорічно лікарі кабінету надають консультативну та діагностично-лікувальну допомогу близько 7000 пацієнтам наступних категорій: вагітні, що знаходяться на обліку в КП; вагітні, що направлені на консультацію з інших закладів; гінекологічним хворим та вагітним, що знаходяться на стаціонарному лікуванні в КНП МПЦ ХМР; хворим гінекологічного профілю, що звернулись амбулаторно в КП. В середньому за рік виконується  4500-5000  кольпоскопій; близько 200 біопсій, 100 діатермоелектроексцизій шийки матки.