Акушерсько-фізіологічне відділення № 1

Акушерсько-фізіологічне відділення № 1 (післяпологове) на 45 ліжок, розташоване на 3 і 4 поверхах. В своєму складі має палати сумісного перебування матері та дитини з можливістю вільного відвідування родичами. Палати у відділенні 1 або 2-х місні. 85% палат підвищеної комфортності: в палатах в наявності туалет, душ, холодильник, телевізор. Створення в палатах домашнього уюту допомагає зменшити вплив лікарняного середовища на породіллю.

Пріоритетом відділення є концепція доброзичливого ставлення до матері та дитини:
– ранній початок та підтримка грудного вигодовування;
– цілодобове сумісне перебування матері та новонародженого, заохочення матері вибрати ту позицію при грудному вигодовування, яка буде найбільш комфортною, як для неї, так і для дитини, сприяє тривалому та успішному вигодовуванню. Це забезпечує емоційний контакт та надає породіллі можливість висловлювати свої материнські почуття. Захищає новонародженого від інфекцій.
– підтримка у матері відчуття впевненості в собі: надання матері точної та вичерпної інформації протягом всього післяпологового періоду відносно її стану та стану новонародженого, придбані навичок якісного догляду та спостереження за дитиною підвищать відчуття впевненості в собі, а також нададуть можливість своєчасно звернутись за допомогою в разі необхідності.
– проведення консультування з питань планування сім’ї та догляду за дитиною після виписки.

При відсутності відхилень від фізіологічного перебігу післяпологового періоду породілля з новонародженим виписується на 2-3 добу додому, після кесаревого розтину на 5-6 добу.